Logo
Strona główna»Bractwo studentów i dorosłych
Bractwo studentów i dorosłych
 • Ostatnie spotkanie wielkopostnej wszechnicy

  24 kwietnia, w świetlicy parafialnej (ul. Sikorskiego 9) odbędzie się szóste, ostatnie spotkanie Wielkopostnej Wszechnicy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Tym razem o. Marek Ławreszuk przedstawi temat "Zbawcza ofiara Chrystusa". Spotkanie rozpocznie się po nabożeństwie wieczornym, o godz. 18. Zapraszamy wszystkich do wysłuchania wykładu, dyskusji i refleksji nad życiem we wspólnocie wiary.
 • Spotkanie z archimandrytą Warsonofiuszem - AKTUALIZACJA

  Uwaga. W harmonogramie spotkań nastąpiła zmiana. Ostatnie spotkanie, poświęcone Ławrze Poczajowskiej i jej świętym prowadził archimandryta Andrzej Borkowski. Zapowiadane na 10 kwietnia spotkanie z archimandrytą Warsonofiuszem odbędzie się w najbliższą niedzielę. 17 kwietnia, w świetlicy parafialnej (ul. Sikorskiego 9) odbędzie się piąte spotkanie Wielkopostnej Wszechnicy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Tym razem naszym gościem będzie archimandryta dr. hab. prof. UwB Warsonofiusz Doroszkiewicz, który przedstawi temat "Życie monastyczne a Wielki Post". Spotkanie rozpocznie się po...
 • Spotkanie z archimandrytą Warsonofiuszem

  W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, w świetlicy parafialnej (ul. Sikorskiego 9) odbędzie się czwarte spotkanie Wielkopostnej Wszechnicy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Tym razem naszym gościem będzie archimandryta dr. hab. prof. UwB Warsonofiusz Doroszkiewicz, który przedstawi temat "Życie monastyczne a Wielki Post". Spotkanie rozpocznie się po nabożeństwie wieczornym, o godz. 18. Zapraszamy wszystkich do wysłuchania wykładu, dyskusji i refleksji nad życiem we wspólnocie wiary.
 • Prawosławie w Szwajcarii - Andrzej Charyło

  Wykład Andrzeja Charyło na temat "Prawosławie w Szwajcarii" w ramach spotkań Wielkopostnej Wszechnicy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego.  Nagranie udostępniło Radio Orthodoxia Posłuchaj: NAGRANIE DOSTĘPNE NA STRONIE RADIA ORTHODOXIA   Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania wielkopostnej wszechnicy - wszystkie kolejne niedziele Wielkiego Postu i Niedziela Palmowa, godz. 18, świetlica parafialna ul. Sikorskiego 9.
 • Spotkanie z igumenią Elżbietą

  W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, w świetlicy parafialnej (ul. Sikorskiego 9) odbędzie się trzecie spotkanie Wielkopostnej Wszechnicy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Tym razem naszym gościem będzie igumenia Elżbieta z Monasteru św. Katarzyny w Zaleszanach, który przybliży nauczanie św. Jana Chryzostoma o poście i krzyżu. Spotkanie rozpocznie się po nabożeństwie wieczornym, o godz. 18. Zapraszamy wszystkich do wysłuchania wykładu, dyskusji i refleksji nad życiem we wspólnocie wiary.  
 • Spotkanie z Andrzejem Charyło

  W najbliższą niedzielę, 27 marca, w świetlicy parafialnej (ul. Sikorskiego 9) odbędzie się kolejne spotkanie Wielkopostnej Wszechnicy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Gościem i prelegentem będzie Andrzej Charyło, który przedstawi temat "Prawosławie w Szwajcarii". Spotkanie rozpocznie się po nabożeństwie wieczornym, o godz. 18. Zapraszamy wszystkich do wysłuchania wykładu, dyskusji i refleksji nad życiem we wspólnocie wiary.
| | 1 | 2 |

Zarys dziejów parafii

Dzieje parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku sięgają 1989 roku.

więcej