Logo
Strona główna»Aktualności»Chrystus Zmartwychwstał!
15-04-2017

Chrystus Zmartwychwstał!

Chrystus Zmartwychwstał Bracia i Siostry! Zniszczył piekło, pokonał szatana, wyzwolił dusze sprawiedliwych i pozwolił nam stać się dziedzicami Jego Królestwa.

Cóż może człowiek uczynić w tym dniu? W jaki sposób odpowiedzieć na absolutną Bożą miłość, która przez Krzyż i cierpienie Chrystusa wprowadza radość i zbawienie dla ludzi?

Cerkiew niezmiennie wzywa do jednego. W szczególną noc możemy jedynie radośnie podążać za Chrystusem, tak jak uczyniły to Niewiasty i Apostołowie. Nasze uczestnictwo w Passze Chrystusa to uczestnictwo w nabożeństwie nocy paschalnej, a przede wszystkim w Boskiej Liturgii.

Nasz udział w Eucharystii tej nocy powinien być poza wszelką dyskusją. To kwintesencja wszystkich świątecznych dni, wszystkich niedziel, całego roku liturgicznego. To pełnia, w której możemy być i przyjąć Bożą łaskę i Boże błogosławieństwo.

Niech Miłosierny Bóg pozwoli nam być uczestnikami Jego Zmartwychwstania. Niech błogosławi nas i naszych bliskich. Niech napełni nas nadzieją na zbawienie i życie wieczne w Królestwie Niebiańskim.

Bożego błogosławieństwa, duchowej radości, miłości i wiary w zbawienny Boży dar Zmartwychwstałego Pana naszego Jezusa Chrystusa życzą wszystkim Wam duchowni parafii Zmartwychwstania Pańskiego:
o. prot. Marek Ławreszuk,
o. mitrat Walenty Olesiuk,
o. mitrat Włodzimierz Cybuliński,
o. prot. Jan Karpiuk,
o. prot. Piotr Kiryluk,
protodiakon Marian Romańczuk,
diakon Mateusz Kiczko.

Chrystus Zmartwychwstał!

   Prawdziwie Zmartwychwstał!

Христос Воскресе!

   Воистину Воскресе!

Komentarze: (0)

Zarys dziejów parafii

Dzieje parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku sięgają 1989 roku.

więcej